Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
że . jest funkcją stałą, a więc potencjał Aľ jest jednoznacznie określony. W przypadku pól z cechowaniem nieabelowym sytuacja jest bardziej skomplikowana.
Podobnie jak w przypadku elektromagnetyzmu, w teorii Yanga-Millsa bez źródeł
możemy wprowadzić cechowanie czasowe łącznie z cechowaniem kulombowskim
(cechowanie promieniowania)

Okazuje się jednak, że w przeciwieństwie do elektromagnetyzmu cechowanie to nie
określa pola w sposób jednoznaczny. Rozważmy bowiem pole przetransformowane

Jeśli U nie zależy od czasu, to transformacje takie nie wpływają na zerową składową potencjału i pozostaje ona równa zeru, czyli spełniony jest warunek cechowania czasowego.
Naszym celem jest sprawdzenie, jakie warunki nałożyć należy na U, aby pole A
że . jest funkcją stałą, a więc potencjał Aľ jest jednoznacznie określony. W przypadku pól z cechowaniem nieabelowym sytuacja jest bardziej skomplikowana. <br>Podobnie jak w przypadku elektromagnetyzmu, w teorii Yanga-Millsa bez źródeł <br>możemy wprowadzić cechowanie czasowe łącznie z cechowaniem kulombowskim <br>(cechowanie promieniowania) <br>&lt;gap&gt;<br>Okazuje się jednak, że w przeciwieństwie do elektromagnetyzmu cechowanie to nie <br>określa pola w sposób jednoznaczny. Rozważmy bowiem pole przetransformowane <br>&lt;gap&gt;<br>Jeśli U nie zależy od czasu, to transformacje takie nie wpływają na zerową składową potencjału i pozostaje ona równa zeru, czyli spełniony jest warunek cechowania czasowego. <br>Naszym celem jest sprawdzenie, jakie warunki nałożyć należy na U, aby pole A
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego