Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
się ich wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim.
W ramach takiej umowy PZO importowały od swoich partnerów gotowe wyroby, zamawiane przez odpowiednie departamenty MSWojsk. Miało to miejsce wtedy, gdy potrzebna liczba przyrządów była tak niewielka, iż uruchomienie ich produkcji w kraju stawało się nieopłacalne.
W przypadku, gdy zapotrzebowana liczba przyrządów uzasadniała celowość rozpoczęcia produkcji w Polsce, otrzymywano od partnera dokumentację techniczną oraz sprowadzano od niego tylko określone części i zespoły. Pozostałe elementy, a przede wszystkim montaż końcowy i próby odbiorcze, wykonywano w zakładach.
Umowy przewidywały również możliwość otrzymania od zagranicznego partnera jedynie dokumentacji technicznej, na podstawie której rozpoczynano produkcję przyrządów.
Należy podkreślić
się ich wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim.<br>W ramach takiej umowy PZO importowały od swoich partnerów gotowe wyroby, zamawiane przez odpowiednie departamenty MSWojsk. Miało to miejsce wtedy, gdy potrzebna liczba przyrządów była tak niewielka, iż uruchomienie ich produkcji w kraju stawało się nieopłacalne.<br>W przypadku, gdy zapotrzebowana liczba przyrządów uzasadniała celowość rozpoczęcia produkcji w Polsce, otrzymywano od partnera dokumentację techniczną oraz sprowadzano od niego tylko określone części i zespoły. Pozostałe elementy, a przede wszystkim montaż końcowy i próby odbiorcze, wykonywano w zakładach.<br>Umowy przewidywały również możliwość otrzymania od zagranicznego partnera jedynie dokumentacji technicznej, na podstawie której rozpoczynano produkcję przyrządów.<br>Należy podkreślić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego