Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
stanowisko - mówi Balazs. - Na pewno nie poprzemy rządu politycznego, złożonego z ludzi obecnego układu. Osobiście Marka Belkę uznaję jednak za fachowca, cieszącego się autorytetem międzynarodowym i dobrego kandydata na szefa rządu fachowców - dodaje.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że posłowie SKL "nie będą przeszkadzać" w powstaniu rządu Belki, jeśli będzie miał charakter gabinetu fachowców.
Tymczasem w SLD dominuje przekonanie, że Belce uda się jednak utworzyć gabinet. Bliski współpracownik Leszka Millera powiedział "Rz", iż zależy na tym premierowi i zamierza on użyć swoich wpływów w SLD, by pomóc Belce.
Niemal pewne jest też poparcie misji Belki przez SdPl oraz Unię Pracy. Liderzy SLD
stanowisko&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Balazs&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Na pewno nie poprzemy rządu politycznego, złożonego z ludzi obecnego układu. Osobiście &lt;name type="person"&gt;Marka Belkę&lt;/&gt; uznaję jednak za fachowca, cieszącego się autorytetem międzynarodowym i dobrego kandydata na szefa rządu fachowców&lt;/&gt; - dodaje.<br>Z nieoficjalnych informacji wynika, że posłowie &lt;name type="org"&gt;SKL&lt;/&gt; &lt;q&gt;"nie będą przeszkadzać"&lt;/&gt; w powstaniu rządu &lt;name type="person"&gt;Belki&lt;/&gt;, jeśli będzie miał charakter gabinetu fachowców.<br>Tymczasem w &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; dominuje przekonanie, że &lt;name type="person"&gt;Belce&lt;/&gt; uda się jednak utworzyć gabinet. Bliski współpracownik &lt;name type="person"&gt;Leszka Millera&lt;/&gt; powiedział &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt;, iż zależy na tym premierowi i zamierza on użyć swoich wpływów w &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;, by pomóc &lt;name type="person"&gt;Belce&lt;/&gt;.<br>Niemal pewne jest też poparcie misji &lt;name type="person"&gt;Belki&lt;/&gt; przez &lt;name type="org"&gt;SdPl&lt;/&gt; oraz &lt;name type="org"&gt;Unię Pracy&lt;/&gt;. Liderzy &lt;name type="org"&gt;SLD
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego