Typ tekstu: Książka
Autor: Wojtyszko Maciej
Tytuł: Bromba i inni
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1975
miał doskonałą procę, szkło powiększające oraz pudełko pinezek) nie zawsze widać najlepiej chroniła od chłodów jesiennych.
Można by oczywiście poświęcić osobną książkę przygodom Kajetana Chrumpsa (podobno nawet powstaje taka, a autorka, Bromba, nadała jej tytuł roboczy Kajetan Chrumps wkracza do akcji), ale nam chodzi raczej o skromną prezentację osobowości i charakteru, nie o całkowitą ocenę tak bogatej przecież działalności.
Jakże jednak pominąć w niniejszej opowieści fakt skomponowania i napisania przez Kajetana Chrumpsa Marsza Cierpliwych Detektywów? A oto ten marsz:

Cierpliwość cnotą detektywa.
Wytrwałym w dociekaniu bądź,
zawsze bądź!
Myślenie prawdę nam odkrywa,
więc sprawnie wnioskuj, sprawnie sądź,
sprawnie sądź!

Ref.:
Hip
miał doskonałą procę, szkło powiększające oraz pudełko pinezek) nie zawsze widać najlepiej chroniła od chłodów jesiennych.<br>Można by oczywiście poświęcić osobną książkę przygodom Kajetana Chrumpsa (podobno nawet powstaje taka, a autorka, Bromba, nadała jej tytuł roboczy Kajetan Chrumps wkracza do akcji), ale nam chodzi raczej o skromną prezentację osobowości i charakteru, nie o całkowitą ocenę tak bogatej przecież działalności.<br>Jakże jednak pominąć w niniejszej opowieści fakt skomponowania i napisania przez Kajetana Chrumpsa Marsza Cierpliwych Detektywów? A oto ten marsz:<br><br>&lt;div1&gt;Cierpliwość cnotą detektywa.<br>Wytrwałym w dociekaniu bądź,<br>zawsze bądź!<br>Myślenie prawdę nam odkrywa,<br>więc sprawnie wnioskuj, sprawnie sądź,<br>sprawnie sądź!<br><br>Ref.:<br>Hip
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego