Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zwykła ludzka bieda, na którą różni ludzie starają się coś poradzić.
Jak można zostać dobroczyńcą? - Nie chodzi o duże pieniądze. Raczej o pomysł, otwartość na potrzeby innych - tłumaczy prezes fundacji Paweł Łukasiak.
Przykładem takiej pomysłowości jest utworzenie Banku Chleba w Kaliszu. Jeden z tamtejszych piekarzy pewnego dnia zorientował się, że chleb, który zostawia dla łabędzi, zjadają ludzie. Postanowił więc dostarczać do tamtejszych schronisk pieczywo; po pewnym czasie do akcji włączyli się inni producenci żywności. - Od wrażliwości jednego człowieka zaczęła się inicjatywa na szeroką skalę - dodaje Łukasiak.
Przy wybieraniu laureatów konkursu kapituła zwraca uwagę, żeby pomoc, której udzielają firmy, nie była tylko
zwykła ludzka bieda, na którą różni ludzie starają się coś poradzić.&lt;/&gt;<br>Jak można zostać dobroczyńcą? &lt;q&gt;- Nie chodzi o duże pieniądze. Raczej o pomysł, otwartość na potrzeby innych&lt;/&gt; - tłumaczy prezes fundacji &lt;name type="person"&gt;Paweł Łukasiak&lt;/&gt;.<br>Przykładem takiej pomysłowości jest utworzenie &lt;name type="org"&gt;Banku Chleba&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Kaliszu&lt;/&gt;. Jeden z tamtejszych piekarzy pewnego dnia zorientował się, że chleb, który zostawia dla łabędzi, zjadają ludzie. Postanowił więc dostarczać do tamtejszych schronisk pieczywo; po pewnym czasie do akcji włączyli się inni producenci żywności. &lt;q&gt;- Od wrażliwości jednego człowieka zaczęła się inicjatywa na szeroką skalę&lt;/&gt; - dodaje &lt;name type="person"&gt;Łukasiak&lt;/&gt;.<br>Przy wybieraniu laureatów konkursu kapituła zwraca uwagę, żeby pomoc, której udzielają firmy, nie była tylko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego