Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne
Rok: 1994
się poprzez sieć naczyń krwionośnych dochodzących do warstwy brodawkowej skóry.
Podporą skóry jest najgłębiej położona warstwa podskórną. Jest ona zbudowana głównie z komórek tłuszczowych, które wspólnie z zewnętrznymi warstwami stanowią izolację termiczną organizmu.
Skóra młoda jest odpowiednio nawodniona, sprężysta i miękka. Z wiekiem pokrywa się siecią zmarszczek, naskórek staje się chropowaty i szorstki a karnacja matowieje.
Znamy dwie główne przyczyny starzenia się skóry. Pierwsza wiąże się z wiekiem człowieka, ze starzeniem biologicznym (genetycznym). Druga przyczyna wiąże się z negatywnym wpływem na skórę czynników środowiska, przede wszystkim promieniowania ultrafioletowego, wolnych rodników, zanieczyszczeń atmosferycznych i detergentów.
Starzejąc się, skóra traci zdolność bronienia się
się poprzez sieć naczyń krwionośnych dochodzących do warstwy brodawkowej skóry.<br>Podporą skóry jest najgłębiej położona warstwa podskórną. Jest ona zbudowana głównie z komórek tłuszczowych, które wspólnie z zewnętrznymi warstwami stanowią izolację termiczną organizmu.<br>Skóra młoda jest odpowiednio nawodniona, sprężysta i miękka. Z wiekiem pokrywa się siecią zmarszczek, naskórek staje się chropowaty i szorstki a karnacja matowieje.<br>Znamy dwie główne przyczyny starzenia się skóry. Pierwsza wiąże się z wiekiem człowieka, ze starzeniem biologicznym (genetycznym). Druga przyczyna wiąże się z negatywnym wpływem na skórę czynników środowiska, przede wszystkim promieniowania ultrafioletowego, wolnych rodników, zanieczyszczeń atmosferycznych i detergentów.<br>Starzejąc się, skóra traci zdolność bronienia się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego