Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
węzeł knagowy rozpoczyna się od owinięcia liny raz dookoła trzonu knagi, następnie należy linę mocować krzyżowo na ramionach knagi dwukrotnie. Zakończenie węzła polega na przełożeniu liny pod ostatnie skrzyżowanie i zaciśnięcie, tak aby lina trzymała się węzła.

CUMOWY


Węzeł służy do cumowania na palu i do pierścienia. Węzeł zapewnia mocny chwyt, nie ślizga się i nie zaciska. Podwójny chwyt pala czy pierścienia chroni linę od przecierania się.

RYBACKI


Jest dobrym węzłem do cumowania, może być użyty do wiązania liny do: kotwicy, wiadra, sondy, ciężarka rzutkowego itp.

ŻEGLARSKI


Węzeł służy do cumowania na palu i do pierścienia. Węzeł zapewnia mocny chwyt, nie
węzeł knagowy rozpoczyna się od owinięcia liny raz dookoła trzonu knagi, następnie należy linę mocować krzyżowo na ramionach knagi dwukrotnie. Zakończenie węzła polega na przełożeniu liny pod ostatnie skrzyżowanie i zaciśnięcie, tak aby lina trzymała się węzła. <br><br>CUMOWY<br><br><br>Węzeł służy do cumowania na palu i do pierścienia. Węzeł zapewnia mocny chwyt, nie ślizga się i nie zaciska. Podwójny chwyt pala czy pierścienia chroni linę od przecierania się. <br><br>RYBACKI<br><br><br>Jest dobrym węzłem do cumowania, może być użyty do wiązania liny do: kotwicy, wiadra, sondy, ciężarka rzutkowego itp. <br><br>ŻEGLARSKI<br><br><br>Węzeł służy do cumowania na palu i do pierścienia. Węzeł zapewnia mocny chwyt, nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego