Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
Spotkało się to oczywiście z ostrą krytyką zwolenników federalizmu. Szczególnie frankofoni zajmujący miejsca w federalnej Izbie Gmin, z premierem Trudeau na czele, zaczęli wytykać rządowi Levesque'a nieuczciwość i wręcz krętactwo, przy pomocy którego Levesque próbuje uzyskać zgodę wielu dobrych obywateli Kanady na rozbicie kraju.

ŹRÓDŁA SEPARATYZMU

Skąd się wzięły separatystyczne ciągoty tej francuskiej w większości prowincji? Jak doszło do tego, że dzisiaj rząd prowincjonalny otwarcie głosi zamiar oderwania największej prowincji od reszty kraju i wszystko wskazuje na to, że jest to już zamiar na siły mierzony, choć na początku mogło wyglądać odwrotnie?

Claude Morin, minister w rządzie Levesque'a, odpowiedzialny za stosunki
Spotkało się to oczywiście z ostrą krytyką zwolenników federalizmu. Szczególnie &lt;orig&gt;frankofoni&lt;/&gt; zajmujący miejsca w federalnej Izbie Gmin, z premierem Trudeau na czele, zaczęli wytykać rządowi Levesque'a nieuczciwość i wręcz krętactwo, przy pomocy którego Levesque próbuje uzyskać zgodę wielu dobrych obywateli Kanady na rozbicie kraju.<br><br>&lt;tit&gt;ŹRÓDŁA SEPARATYZMU&lt;/&gt;<br><br>Skąd się wzięły separatystyczne ciągoty tej francuskiej w większości prowincji? Jak doszło do tego, że dzisiaj rząd prowincjonalny otwarcie głosi zamiar oderwania największej prowincji od reszty kraju i wszystko wskazuje na to, że jest to już zamiar na siły mierzony, choć na początku mogło wyglądać odwrotnie?<br><br> Claude Morin, minister w rządzie Levesque'a, odpowiedzialny za stosunki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego