Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
Pod Stonogą" i szeptał: ,,Widzisz, Mmaaś, ten Ćwierciak wyprzedził nas i zajął stanowisko przed nami".
Jak jeden termit ruszyli naprzód, dopadli Durchfreuda, powalili go na ziemię i depcząc po abdomenie i thoraxie doktora, swymi dwiema kończynami przednimi próbowali nowego pas, pas des mammiferes bipedes - bimanes, typ homo.
*
Boczne ulice były ciche i spokojne o tej porze. Boczne ulice żyły swoim własnym życiem i nie interesowały się tunelem Akademii.
Jedną z tych bocznych ulic szedł prof. Mmaa, podpierając dra Durchfreuda, który słaniał się na nogach.
W pewnej chwili Zygmuś przystanął, przycisnął gorąco antenkę profesora i rzekł:
- Dziękuję ci, Mmaaś.
- Ach... - odrzekł Mmaa
Pod Stonogą" i szeptał: ,,Widzisz, Mmaaś, ten Ćwierciak wyprzedził nas i zajął stanowisko przed nami".<br> Jak jeden termit ruszyli naprzód, dopadli Durchfreuda, powalili go na ziemię i depcząc po &lt;orig&gt;abdomenie&lt;/&gt; i &lt;orig&gt;thoraxie&lt;/&gt; doktora, swymi dwiema kończynami przednimi próbowali nowego &lt;orig&gt;pas, pas des mammiferes bipedes - bimanes&lt;/&gt;, typ &lt;hi rend="spaced"&gt;homo&lt;/&gt;.<br> *<br> Boczne ulice były ciche i spokojne o tej porze. Boczne ulice żyły swoim własnym życiem i nie interesowały się tunelem Akademii.<br> Jedną z tych bocznych ulic szedł prof. Mmaa, podpierając dra Durchfreuda, który słaniał się na nogach.<br> W pewnej chwili Zygmuś przystanął, przycisnął gorąco antenkę profesora i rzekł:<br> - Dziękuję ci, Mmaaś.<br> - Ach... - odrzekł Mmaa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego