Typ tekstu: Książka
Autor: Broszkiewicz Jerzy
Tytuł: Doktor Twardowski
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1978
projektant w randze wicedyrektora zakładu - ów dyskretny dziwkarz o urodzie i pozorach ascety, ma bardzo bystry wzrok.
Coraz częściej pojawia się tam, gdzie może spotkać koleżankę mgr Żelezną - zwaną czasami "królewną Margot" lub "panią Twardowską".
Dobieski zachowuje się wobec Małgorzaty z jawnym szacunkiem i w sposób nienaganny.
Zadbany blondyn o cie rpiących niby oczach i nieśmiałym wdzięku natyka się ze strony Małgorzaty na niewymuszoną, całkowitą obojętność.
Zabawne. Inne, kobietki, wyraźnie zainteresowane "pięknym Bolem" długo musiałyby pracować nad rolą, którą bezwiednie gra Małgorzata, a która w coraz bardziej magnetyczny sposób oddziaływa na Dobieskiego.
Dziwi go chytra gra Małgorzaty. Dziwi, zaciekawia i pociąga
projektant w randze wicedyrektora zakładu - ów dyskretny dziwkarz o urodzie i pozorach ascety, ma bardzo bystry wzrok.<br>Coraz częściej pojawia się tam, gdzie może spotkać koleżankę mgr Żelezną - zwaną czasami "królewną Margot" lub "panią Twardowską".<br>Dobieski zachowuje się wobec Małgorzaty z jawnym szacunkiem i w sposób nienaganny.<br>Zadbany blondyn o cie rpiących niby oczach i nieśmiałym wdzięku natyka się ze strony Małgorzaty na niewymuszoną, całkowitą obojętność.<br>Zabawne. Inne, kobietki, wyraźnie zainteresowane "pięknym Bolem" długo musiałyby pracować nad rolą, którą bezwiednie gra Małgorzata, a która w coraz bardziej magnetyczny sposób oddziaływa na Dobieskiego.<br>Dziwi go chytra gra Małgorzaty. Dziwi, zaciekawia i pociąga
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego