Typ tekstu: Książka
Autor: Kofta Krystyna
Tytuł: Wychowanie seksualne dla klasy wyższej, średniej i niższej
Rok: 2000
chorym kobietom swój manifest. Przytaczam jego fragment dla zabawy i ku zastanowieniu.
Manifest matki Judyth
z sekty pomocy kobietom
"Gdyby Ewa zjadła to jabłko sama, Adam do dziś siedziałby w raju pod drzewem wiadomości dobrego i złego, bawiąc się z jednorożcem lub drzemałby w bezużytecznej nieśmiertelności. Nigdy nie był niczego ciekaw. Nudził się, a Bóg wyczuł to swą wypełniającą wszystko obecnością. Dlatego właśnie stworzył niewiastę, czyli kobietę, czyli płeć.
Adam był bezpłciowy, tak jak bezpłciowa jest liczba jeden. Zastanówcie się, moje przyjaciółki, czy Ewa, ostatni twór boski, może być mniej doskonała niż twór poprzedni?
Bluźnią ci, którzy tak mówią.
Bluźni Abelard
chorym kobietom swój manifest. Przytaczam jego fragment dla zabawy i ku zastanowieniu.<br>Manifest matki Judyth <br>z sekty pomocy kobietom<br>"Gdyby Ewa zjadła to jabłko sama, Adam do dziś siedziałby w raju pod drzewem wiadomości dobrego i złego, bawiąc się z jednorożcem lub drzemałby w bezużytecznej nieśmiertelności. Nigdy nie był niczego ciekaw. Nudził się, a Bóg wyczuł to swą wypełniającą wszystko obecnością. Dlatego właśnie stworzył niewiastę, czyli kobietę, czyli płeć.<br>Adam był bezpłciowy, tak jak bezpłciowa jest liczba jeden. Zastanówcie się, moje przyjaciółki, czy Ewa, ostatni twór boski, może być mniej doskonała niż twór poprzedni?<br>Bluźnią ci, którzy tak mówią.<br>Bluźni Abelard
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego