Typ tekstu: Książka
Autor: Rudnicka Halina
Tytuł: Uczniowie Spartakusa
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1951
można zostać rannym, a nawet zabitym. Jeszcze zdążysz posmakować wojny. Masz przecie dopiero trzynaście lat.
- Zacząłem czternasty - odparł chmurnie chłopiec i, uderzywszy konia piętami, pogalopował naprzód. Przyjaciele spojrzeli na siebie i roześmieli się.
Droga przed nimi była pusta. Gdzieniegdzie za płotem czy wśród krzewów ukazywała się wystraszona twarz wieśniaka, patrzyły ciekawe oczy, ale nikły przy zbliżaniu się. Jeźdźcy w strojach rzymskich nie budzili zaufania.
- Biorą nas za legionistów, czemuśmy nie założyli naszych gladiatorskich szyszaków? - zafrasował się Polluks. - Nie uda nam się zasięgnąć wiadomości od nich.
- Mam pióropusz - odpowiedział Kalias i z torby wyciągnął wspaniały pęk piór. - Chcesz?
Pióropusz wywarł pożądany skutek
można zostać rannym, a nawet zabitym. Jeszcze zdążysz posmakować wojny. Masz przecie dopiero trzynaście lat.<br>- Zacząłem czternasty - odparł chmurnie chłopiec i, uderzywszy konia piętami, pogalopował naprzód. Przyjaciele spojrzeli na siebie i roześmieli się.<br>Droga przed nimi była pusta. Gdzieniegdzie za płotem czy wśród krzewów ukazywała się wystraszona twarz wieśniaka, patrzyły ciekawe oczy, ale nikły przy zbliżaniu się. Jeźdźcy w strojach rzymskich nie budzili zaufania.<br>- Biorą nas za legionistów, czemuśmy nie założyli naszych gladiatorskich szyszaków? - zafrasował się Polluks. - Nie uda nam się zasięgnąć wiadomości od nich.<br>- Mam pióropusz - odpowiedział Kalias i z torby wyciągnął wspaniały pęk piór. - Chcesz?<br>Pióropusz wywarł pożądany skutek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego