Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
niemal całkowicie zapełniona. Średnio rocznie umiera w Zakopanem około 300 osób - od 119 w 1908r. do 557 w 1979, kiedy to umieralność była najwyższa. Dotychczas przy ul. Nowotarskiej pochowano przeszło 20 tys. osób.
Zakopiańczycy znajdują także miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzach w Kościelisku i na Olczy, a ostatnio także na cmentarzyku, wybudowanym gospodarczym sposobem koło kościoła na Cyrhli. Od lat mówi się o konieczności utworzenia w Zakopanem nowego cmentarza komunalnego, jego lokalizację kilkakrotnie zmieniano, próbując go sytuować m.in. na Bachledzkim Wierchu lub Pardałówce, ale na skutek sprzeciwu ludności do realizacji projektu nie doszło.
Najwyżej położony jest cmentarz na Piszczorach na
niemal całkowicie zapełniona. Średnio rocznie umiera w Zakopanem około 300 osób - od 119 w 1908r. do 557 w 1979, kiedy to umieralność była najwyższa. Dotychczas przy ul. Nowotarskiej pochowano przeszło 20 tys. osób.<br> Zakopiańczycy znajdują także miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzach w Kościelisku i na Olczy, a ostatnio także na cmentarzyku, wybudowanym gospodarczym sposobem koło kościoła na Cyrhli. Od lat mówi się o konieczności utworzenia w Zakopanem nowego cmentarza komunalnego, jego lokalizację kilkakrotnie zmieniano, próbując go sytuować m.in. na Bachledzkim Wierchu lub Pardałówce, ale na skutek sprzeciwu ludności do realizacji projektu nie doszło.<br> Najwyżej położony jest cmentarz na Piszczorach na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego