Typ tekstu: Książka
Autor: Korczak Janusz
Tytuł: Król Maciuś Pierwszy
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1923
aresztować? Może w ogóle nie należało tego robić? Bo co teraz będzie?
I za co właściwie? Co oni złego zrobili? Prawdę powiedziawszy, Maciuś zrobił głupstwo. Dlaczego się tak pośpieszył z zawarciem pokoju? Mógł wezwać ministrów - na pewno minister finansów powiedziałby o kontrybucji.
Kto mógł wiedzieć, że są jakieś kontrybucje? Choć co prawda, to prawda. Dlaczego ma płacić ten, który zwyciężył? A zresztą oni sami zaczęli.
A może napisać do królów? Ich jest aż trzech, to im łatwiej razem zapłacić niż jemu jednemu.
Ale jak się pisze takie papiery? Jak on mówił - ten minister: tom 814. Ileż jest tych książek. A Maciuś przeczytał
aresztować? Może w ogóle nie należało tego robić? Bo co teraz będzie?<br>I za co właściwie? Co oni złego zrobili? Prawdę powiedziawszy, Maciuś zrobił głupstwo. Dlaczego się tak pośpieszył z zawarciem pokoju? Mógł wezwać ministrów - na pewno minister finansów powiedziałby o kontrybucji.<br>Kto mógł wiedzieć, że są jakieś kontrybucje? Choć co prawda, to prawda. Dlaczego ma płacić ten, który zwyciężył? A zresztą oni sami zaczęli.<br> &lt;page nr=70&gt; A może napisać do królów? Ich jest aż trzech, to im łatwiej razem zapłacić niż jemu jednemu.<br>Ale jak się pisze takie papiery? Jak on mówił - ten minister: tom 814. Ileż jest tych książek. A Maciuś przeczytał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego