Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
niewielkich miasteczek i wsi przeżywają prawdziwe oblężenie. Odwiedzają ich agitatorzy nawołujący do głosowania na premiera Wiktora Janukowycza, kandydata obozu władzy i przeciwnika Wiktora Juszczenki.
- Presja na ludzi, by w drugiej turze poparli Janukowycza, przybrała niespotykane rozmiary. Codziennie do wiosek, do których zapewne nie dotrze żaden z zagranicznych obserwatorów, przyjeżdżają obiecujący cuda agitatorzy - mówi "Rz" Tatiana Krawczuk ze sztabu wyborczego Juszczenki w Popielni w obwodzie żytomierskim.
Według jej szefa Jurija Procenki na mieszkańców wsi skutecznie działa również obietnica przyznania , kilkuhektarowego kawałka ziemi należącego kiedyś do kołchozu.
Agitacja za kandydatem władzy to jednak nie tylko obietnice. Po pierwszej turze dyrektor cukrowni Ołeksij Sawczuk
niewielkich miasteczek i wsi przeżywają prawdziwe oblężenie. Odwiedzają ich agitatorzy nawołujący do głosowania na premiera &lt;name type="person"&gt;Wiktora Janukowycza&lt;/&gt;, kandydata obozu władzy i przeciwnika &lt;name type="person"&gt;Wiktora Juszczenki&lt;/&gt;.<br>- Presja na ludzi, by w drugiej turze poparli &lt;name type="person"&gt;Janukowycza&lt;/&gt;, przybrała niespotykane rozmiary. Codziennie do wiosek, do których zapewne nie dotrze żaden z zagranicznych obserwatorów, przyjeżdżają obiecujący cuda agitatorzy - mówi &lt;name type="org"&gt;"Rz"&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Tatiana Krawczuk&lt;/&gt; ze sztabu wyborczego &lt;name type="person"&gt;Juszczenki&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Popielni&lt;/&gt; w obwodzie żytomierskim.<br>Według jej szefa &lt;name type="person"&gt;Jurija Procenki&lt;/&gt; na mieszkańców wsi skutecznie działa również obietnica przyznania &lt;gap&gt;, kilkuhektarowego kawałka ziemi należącego kiedyś do kołchozu.<br>Agitacja za kandydatem władzy to jednak nie tylko obietnice. Po pierwszej turze dyrektor cukrowni &lt;name type="person"&gt;Ołeksij Sawczuk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego