Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Techniczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
parking (pow. jednej kondygnacji 54×15 m) wykonano pod budynkiem, którego naciski na grunt wynosiły 10 ton/m2, obok zaś garażu na poziomie jego czwartego piętra przebiega linia kolei podziemnej; żadna z budowli nie uległa podczas budowy parkingu najmniejszym uszkodzeniom.
(k)
NOWA CHOROBA
...którą spodziewają się szczegółowo zdefiniować w najbliższym czasie naukowcy jednego z anglosaskich instytutów medycznych, otrzymała nazwę "Building disease", czyli w tłumaczeniu - "choroba budynkowa". Chodzi o zmęczenie, jakie odczuwają mieszkańcy bloków betonowych. Przyczyną tego zmęczenia ma być podobno brak w takich blokach dodatniego pola elektrostatycznego, w którym - według zdania wspomnianych naukowców - "nurza się człowiek przebywający na łonie natury".
(k
parking (pow. jednej kondygnacji 54×15 m) wykonano pod budynkiem, którego naciski na grunt wynosiły 10 ton/m2, obok zaś garażu na poziomie jego czwartego piętra przebiega linia kolei podziemnej; żadna z budowli nie uległa podczas budowy parkingu najmniejszym uszkodzeniom.<br>&lt;au&gt;(k)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;NOWA CHOROBA&lt;/&gt;<br>...którą spodziewają się szczegółowo zdefiniować w najbliższym czasie naukowcy jednego z anglosaskich instytutów medycznych, otrzymała nazwę "Building disease", czyli w tłumaczeniu - "choroba budynkowa". Chodzi o zmęczenie, jakie odczuwają mieszkańcy bloków betonowych. Przyczyną tego zmęczenia ma być podobno brak w takich blokach dodatniego pola elektrostatycznego, w którym - według zdania wspomnianych naukowców - "nurza się człowiek przebywający na łonie natury".<br>&lt;au&gt;(k
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego