Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
wzrośnie znacznie ranga tych problemów. Zasady gospodarki środowiskiem przyrodniczym w aspekcie współpracy międzynarodowej przedstawił P.H. Sand (1990), pracownik Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ w Genewie.
W dotychczasowej praktyce normy międzynarodowe wprowadzano w życie drogą traktatów. Ocenia się, że liczba głównych umów wielostronnych w zakresie ochrony środowiska przekroczyła już liczbę stu czterdziestu. Bywają też umowy dwustronne, których Polska zawarła już czternaście. Traktaty wielostronne podlegają ratyfikacji przez krajowe parlamenty i mogą wchodzić w życie dopiero wtedy, gdy podpisze je określona liczba sygnatariuszy. Powoduje to znaczne przedłużanie się procesu stanowienia prawa międzynarodowego.
W związku z tym poszukuje się dodatkowych rozwiązań prawnopolitycznych:
Zasada dolnego progu
wzrośnie znacznie ranga tych problemów. Zasady gospodarki środowiskiem przyrodniczym w aspekcie współpracy międzynarodowej przedstawił P.H. Sand (1990), pracownik Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ w Genewie.<br>W dotychczasowej praktyce normy międzynarodowe wprowadzano w życie drogą traktatów. Ocenia się, że liczba głównych umów wielostronnych w zakresie ochrony środowiska przekroczyła już liczbę stu czterdziestu. Bywają też umowy dwustronne, których Polska zawarła już czternaście. Traktaty wielostronne podlegają ratyfikacji przez krajowe parlamenty i mogą wchodzić w życie dopiero wtedy, gdy podpisze je określona liczba sygnatariuszy. Powoduje to znaczne przedłużanie się procesu stanowienia prawa międzynarodowego.<br>W związku z tym poszukuje się dodatkowych rozwiązań prawnopolitycznych:<br>Zasada dolnego progu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego