Typ tekstu: Książka
Autor: Skrzypczak Ewa, Szafliński Zygmunt
Tytuł: Wstęp do fizyki jądra
Rok: 1994
do pola elektrycznego o tym samym zwrocie - przed odbiciem i po odbiciu. W przypadku promieniowania typu dipola magnetycznego (oznaczanego M1) parzystości stanu początkowego i końcowego nie różnią się.
3) Kwadrupol elektryczny. Przykładem przejścia typu E2 (elektrycznego kwadrupolowego) w klasycznej ilustracji rozkładu ładunków może być układ zwany kwadrupolem elektrycznym, czyli układ czterech ładunków, przedstawiony na rys.5.6. Konstrukcja podobna do poprzednio zastosowanych prowadzi do wniosku, że pole od takiego układu nie zmienia zwrotu po operacji odbicia. W przypadku przejścia typu E2 parzystość stanu początkowego i końcowego jest taka sama.
Powyższe przykłady mają charakter czysto ilustracyjny, ukazują jednak półklasyczną drogę odróżniania przejść
do pola elektrycznego o tym samym zwrocie - przed odbiciem i po odbiciu. W przypadku promieniowania typu dipola magnetycznego (oznaczanego M1) parzystości stanu początkowego i końcowego nie różnią się. <br>3) Kwadrupol elektryczny. Przykładem przejścia typu E2 (elektrycznego kwadrupolowego) w klasycznej ilustracji rozkładu ładunków może być układ zwany kwadrupolem elektrycznym, czyli układ czterech ładunków, przedstawiony na rys.5.6. Konstrukcja podobna do poprzednio zastosowanych prowadzi do wniosku, że pole od takiego układu nie zmienia zwrotu po operacji odbicia. W przypadku przejścia typu E2 parzystość stanu początkowego i końcowego jest taka sama. <br>Powyższe przykłady mają charakter czysto ilustracyjny, ukazują jednak półklasyczną drogę odróżniania przejść
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego