Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Socjologiczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Łódź
Rok: 1963
zakwestionuje na przykład wartość interpretacji materiałów pierwotnych i opartego na intuicji skalowania wskaźników. A decyzja, której założenia intuicyjne są ważne, jest sprawą wymykającą się prostym standaryzowanym metodom.
"Pozory, że w ciągu całych badań zachowuje się postawę behawiorystyczną, odpowiadającą ściśle postawie fizyka wobec ruchów materii lub biologa wobec tkanek organizmu, zmniejszają czujność wobec ingerencji osobistego doświadczenia wewnętrznego".
Posługiwanie się pamiętnikami jako materiałem źródłowym usuwa, jak się wydaje, ów deprymujący dylemat socjologii, polegający na tym, że socjolog zmuszony jest ubiegać się bądź o rezultaty badań ścisłe, ale błahe, bądź też o wyniki dochodzeń istotne i doniosłe, ale rzekomo niezbyt ścisłe i pewne.
Na
zakwestionuje na przykład wartość interpretacji materiałów pierwotnych i opartego na intuicji skalowania wskaźników. A decyzja, której założenia intuicyjne są ważne, jest sprawą wymykającą się prostym standaryzowanym metodom.<br>"Pozory, że w ciągu całych badań zachowuje się postawę behawiorystyczną, odpowiadającą ściśle postawie fizyka wobec ruchów materii &lt;page nr=84&gt; lub biologa wobec tkanek organizmu, zmniejszają czujność wobec ingerencji osobistego doświadczenia wewnętrznego".&lt;/&gt;<br>Posługiwanie się pamiętnikami jako materiałem źródłowym usuwa, jak się wydaje, ów deprymujący dylemat socjologii, polegający na tym, że socjolog zmuszony jest ubiegać się bądź o rezultaty badań ścisłe, ale błahe, bądź też o wyniki dochodzeń istotne i doniosłe, ale rzekomo niezbyt ścisłe i pewne.<br>Na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego