Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
Paryżu. W trakcie jego wykonania przedstawiciel Departamentu Uzbrojenia dwukrotnie w czerwcu i październiku 1932 r. przebywał u producenta, gdzie zapoznał się z przebiegiem prac. Dokonał również uzgodnień w zakresie metod odbioru gotowego aparatu. Tam też przeprowadzone badania głównych zespołów: prędkościomierza i właściwego aparatu centralnego wykazały, "że przyrządy te nie tylko czynią zadość naszym warunkom technicznym, ale pod względem ścisłości dokonywanych obliczeń są lepsze niż tego żądały nasze warunki"56.
Ten pierwszy egzemplarz dostarczono z Paryża do PZO w styczniu 1933 r., tzn. w 15 miesięcy od chwili podpisania umowy i zgłoszono go do prób odbiorczych w IBMU.
Kierownik instytutu powołał 4.04
Paryżu. W trakcie jego wykonania przedstawiciel Departamentu Uzbrojenia dwukrotnie w czerwcu i październiku 1932 r. przebywał u producenta, gdzie zapoznał się z przebiegiem prac. Dokonał również uzgodnień w zakresie metod odbioru gotowego aparatu. Tam też przeprowadzone badania głównych zespołów: prędkościomierza i właściwego aparatu centralnego wykazały, "że przyrządy te nie tylko czynią zadość naszym warunkom technicznym, ale pod względem ścisłości dokonywanych obliczeń są lepsze niż tego żądały nasze warunki"56.<br>Ten pierwszy egzemplarz dostarczono z Paryża do PZO w styczniu 1933 r., tzn. w 15 miesięcy od chwili podpisania umowy i zgłoszono go do prób odbiorczych w IBMU.<br>Kierownik instytutu powołał 4.04
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego