Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
pryzmatu i okularu. Dzięki zastosowaniu wzmocnionego włóknami szklanymi poliamidu waży tylko 30 g. Soczewki, tak jak w klasycznej lunecie, są wykonane ze szkła optycznego.
[...]
Wycofanie starego typu uzbrojenia rozpoczęto wraz z pierwszymi dostawami nowego w 1997 r. Trzeba stwierdzić, że dzięki tej nowej broni strzeleckiej, wyposażonej w noktowizory i dodatkowo dalmierz laserowy, Bundeswehra otrzyma uzbrojenie odpowiadające nowoczesnym wymaganiom. Udało się to osiągnąć nie dzięki zastosowaniu ryzykownych technologii przyszłości, lecz przez połączenie sprawdzonych rozwiązań z innowacyjnymi pomysłami.

Dane taktyczno-techniczne karabinka G 36 firmy Heckler & Koch

kaliber - 5,56x45 mm,
wymiary:
- długość broni - 1000 mm,- po złożeniu kolby - 758 mm,- gwintu (prawy
pryzmatu i okularu. Dzięki zastosowaniu wzmocnionego włóknami szklanymi poliamidu waży tylko 30 g. Soczewki, tak jak w klasycznej lunecie, są wykonane ze szkła optycznego.<br>[...]<br>Wycofanie starego typu uzbrojenia rozpoczęto wraz z pierwszymi dostawami nowego w 1997 r. Trzeba stwierdzić, że dzięki tej nowej broni strzeleckiej, wyposażonej w noktowizory i dodatkowo dalmierz laserowy, Bundeswehra otrzyma uzbrojenie odpowiadające nowoczesnym wymaganiom. Udało się to osiągnąć nie dzięki zastosowaniu ryzykownych technologii przyszłości, lecz przez połączenie sprawdzonych rozwiązań z innowacyjnymi pomysłami.<br><br>&lt;tit&gt;Dane taktyczno-techniczne karabinka G 36 firmy Heckler &amp; Koch&lt;/&gt;<br><br>kaliber - 5,56x45 mm,<br>wymiary:<br>- długość broni - 1000 mm,- po złożeniu kolby - 758 mm,- gwintu (prawy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego