Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
dalmierzy w okresie od 12.04. do 10.09.1938 roku.
Jak wynika z relacji zawartych w referacie płk. inż. S. Szymańskiego, wszystkie zamówione dalmierze dotarły do Polski w 1938 roku.
Dostawy dalmierzy zamówionych w PZO również przebiegały ze znacznym opóźnieniem z powodu nieterminowego otrzymywania części z Francji.
Opóźnienia dostaw dalmierzy od obu producentów spowodowały konferencję 31.05.1938 r. u szefa Departamentu Uzbrojenia, płk. M. Maciejowskiego, z udziałem dyrektora firmy OPL, J. Morelle, w trakcie której ustalono ostateczne terminy dostaw z Francji kompletnych dalmierzy oraz części (32 komplety) do montażu w Polsce.
Przyczyną opóźnień dostaw z Francji, wg dyrekcji PZO
dalmierzy w okresie od 12.04. do 10.09.1938 roku.<br>Jak wynika z relacji zawartych w referacie płk. inż. S. Szymańskiego, wszystkie zamówione dalmierze dotarły do Polski w 1938 roku.<br>Dostawy dalmierzy zamówionych w PZO również przebiegały ze znacznym opóźnieniem z powodu nieterminowego otrzymywania części z Francji.<br>Opóźnienia dostaw dalmierzy od obu producentów spowodowały konferencję 31.05.1938 r. u szefa Departamentu Uzbrojenia, płk. M. Maciejowskiego, z udziałem dyrektora firmy OPL, J. Morelle, w trakcie której ustalono ostateczne terminy dostaw z Francji kompletnych dalmierzy oraz części (32 komplety) do montażu w Polsce.<br>Przyczyną opóźnień dostaw z Francji, wg dyrekcji PZO
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego