Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
w PZO również przebiegały ze znacznym opóźnieniem z powodu nieterminowego otrzymywania części z Francji.
Opóźnienia dostaw dalmierzy od obu producentów spowodowały konferencję 31.05.1938 r. u szefa Departamentu Uzbrojenia, płk. M. Maciejowskiego, z udziałem dyrektora firmy OPL, J. Morelle, w trakcie której ustalono ostateczne terminy dostaw z Francji kompletnych dalmierzy oraz części (32 komplety) do montażu w Polsce.
Przyczyną opóźnień dostaw z Francji, wg dyrekcji PZO były "ciągłe niepokoje socjalne nawiedzające przemysł francuski, które powodują znaczne opóźnienia dostaw półfabrykatów i nawet surowców".
Na podstawie ustaleń tej konferencji podpisano 15.06.1939 r. I klauzulę dodatkową do Umowy 3]37-38
w PZO również przebiegały ze znacznym opóźnieniem z powodu nieterminowego otrzymywania części z Francji.<br>Opóźnienia dostaw dalmierzy od obu producentów spowodowały konferencję 31.05.1938 r. u szefa Departamentu Uzbrojenia, płk. M. Maciejowskiego, z udziałem dyrektora firmy OPL, J. Morelle, w trakcie której ustalono ostateczne terminy dostaw z Francji kompletnych dalmierzy oraz części (32 komplety) do montażu w Polsce.<br>Przyczyną opóźnień dostaw z Francji, wg dyrekcji PZO były "ciągłe niepokoje socjalne nawiedzające przemysł francuski, które powodują znaczne opóźnienia dostaw półfabrykatów i nawet surowców".<br>Na podstawie ustaleń tej konferencji podpisano 15.06.1939 r. I klauzulę dodatkową do Umowy 3]37-38
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego