Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
oraz towarzyszącym im zmianom w społecznym podziale pracy, dokonującym się na korzyść chłonnego na kadry wysoko wykwalifikowanych specjalistów sektora usługowego.
W najmniejszym stopniu liczono się dotychczas z możliwością powstania rzeczywistych rozbieżności między stale pobudzanymi aspiracjami edukacyjnymi ludności a systematycznie zmniejszającymi się, w wyniku likwidacji początkowego deficytu kadr, potrzebami w dziedzinie dalszego rozszerzania kształcenia na wyższych szczeblach oświaty. Sytuacja taka musiała wszakże w jakimś okresie wystąpić. Fakt, że wystąpiła ona szczególnie ostro w drugiej połowie lat siedemdziesiątych ma przy tym mniejszy związek z działaniami polityki oświatowej, natomiast w większym stopniu wynika on z sytuacji gospodarczej kraju.
1Rozwój gospodarczy kraju a potrzeby kadrowe
oraz towarzyszącym im zmianom w społecznym podziale pracy, dokonującym się na korzyść chłonnego na kadry wysoko wykwalifikowanych specjalistów sektora usługowego. <br> W najmniejszym stopniu liczono się dotychczas z możliwością powstania rzeczywistych rozbieżności między stale pobudzanymi aspiracjami edukacyjnymi ludności a systematycznie zmniejszającymi się, w wyniku likwidacji początkowego deficytu kadr, potrzebami w dziedzinie dalszego rozszerzania kształcenia na wyższych szczeblach oświaty. Sytuacja taka musiała wszakże w jakimś okresie wystąpić. Fakt, że wystąpiła ona szczególnie ostro w drugiej połowie lat siedemdziesiątych ma przy tym mniejszy związek z działaniami polityki oświatowej, natomiast w większym stopniu wynika on z sytuacji gospodarczej kraju. <br>&lt;tit1&gt;1Rozwój gospodarczy kraju a potrzeby kadrowe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego