Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Miłosz i Janusz Głowacki są wciąż jedną nogą w Ameryce. Powrót Edwarda Redlińskiego i jego wściekły paszkwil na emigrację "Szczuropolacy" przypominał raczej trzaśnięcie drzwiami. Gustaw Herling-Grudziński, Stanisław Barańczak i Adam Zagajewski - by wymienić tylko te trzy najbardziej chyba znane nazwiska - bywają w Polsce raczej rzadko.
Początek lat 90. przyniósł debiuty Manueli Gretkowskiej, Izabeli Filipiak i Nataszy Goerke - pisarek mieszkających w tym czasie za granicą. Męski kontratak nastąpił mniej więcej w połowie dekady i duży był w tym udział pisarzy-emigrantów. Kilku z nich: Wilhelm Dichter, Zbigniew Kruszyński czy Janusz Rudnicki, już na trwałe wpisało się w panoramę współczesnej literatury.
Mieszkający
Miłosz i Janusz Głowacki są wciąż jedną nogą w Ameryce. Powrót Edwarda Redlińskiego i jego wściekły paszkwil na emigrację "Szczuropolacy" przypominał raczej trzaśnięcie drzwiami. Gustaw Herling-Grudziński, Stanisław Barańczak i Adam Zagajewski - by wymienić tylko te trzy najbardziej chyba znane nazwiska - bywają w Polsce raczej rzadko.<br>Początek lat 90. przyniósł debiuty Manueli Gretkowskiej, Izabeli Filipiak i Nataszy Goerke - pisarek mieszkających w tym czasie za granicą. Męski kontratak nastąpił mniej więcej w połowie dekady i duży był w tym udział pisarzy-emigrantów. Kilku z nich: Wilhelm Dichter, Zbigniew Kruszyński czy Janusz Rudnicki, już na trwałe wpisało się w panoramę współczesnej literatury.<br>Mieszkający
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego