Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 09.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
przyniósł nam dwucyfrową inflację.
Podobnie sądzi Mirosław Gronicki z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. - Wysoki wzrost cen żywności z pewnością przełoży się na wyższą inflację - stwierdził. - Ceny żywności rosną tak, jak w grudniu, chociaż świąteczny okres wzmożonych zakupów mamy za sobą. Prawdopodobnie już w styczniu poziom inflacji przekroczył 10 proc.

Zawinił deficyt...

- Należy jednak pamiętać, że wzrost cen żywności czy innych artykułów nie jest przyczyną inflacji - tłumaczy Krzysztof Dzierżawski. - Bo przecież nie można powiedzieć, że wzrost cen jest przyczyną wzrostu cen. Według mnie tym, co napędza inflację, jest nierównowaga finansów publicznych i tych ujętych w budżecie, i pozabudżetowych.
Wprawdzie w styczniu deficyt
przyniósł nam dwucyfrową inflację. <br>Podobnie sądzi Mirosław Gronicki z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. - Wysoki wzrost cen żywności z pewnością przełoży się na wyższą inflację - stwierdził. - Ceny żywności rosną tak, jak w grudniu, chociaż świąteczny okres wzmożonych zakupów mamy za sobą. Prawdopodobnie już w styczniu poziom inflacji przekroczył 10 proc. <br><br>&lt;tit&gt;Zawinił deficyt... &lt;/&gt;<br><br>- Należy jednak pamiętać, że wzrost cen żywności czy innych artykułów nie jest przyczyną inflacji - tłumaczy Krzysztof Dzierżawski. - Bo przecież nie można powiedzieć, że wzrost cen jest przyczyną wzrostu cen. Według mnie tym, co napędza inflację, jest nierównowaga finansów publicznych i tych ujętych w budżecie, i pozabudżetowych. <br>Wprawdzie w styczniu deficyt
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego