Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
uwagę A. Kamiński, pisząc:
"Każdy człowiek niezależnie od wykształcenia odczuwa potrzebę urzeczywistnienia swego ludzkiego rozwoju przez aktywność umysłową i artystyczną, przez twórczość - byle tylko okoliczności umożliwiały mu rozpoznanie swoich zainteresowań w tym zakresie i sprzyjały ich realizacji".
Do tych "okoliczności" należy niewątpliwie osiągnięty poziom wykształcenia - i w tym sensie nie deprecjonujemy jego znaczenia - ale nie tylko, i w stopniu zróżnicowanym w odniesieniu do poszczególnych elementów kultury.
Kolejna płaszczyzną, na której obserwujemy istotne zróżnicowanie stwierdzeń na temat roli wykształcenia w kontekście uczestnictwa w kulturze, jest problematyka "poziomu wykształcenia" i "typu wykształcenia". Pomijamy tu obszerną grupę tez, w których zagadnienie to wprost nie
uwagę A. Kamiński, pisząc:<br>"Każdy człowiek niezależnie od wykształcenia odczuwa potrzebę urzeczywistnienia swego ludzkiego rozwoju przez aktywność umysłową i artystyczną, przez twórczość - byle tylko okoliczności umożliwiały mu rozpoznanie swoich zainteresowań w tym zakresie i sprzyjały ich realizacji". &lt;page nr=12&gt;<br>Do tych "okoliczności" należy niewątpliwie osiągnięty poziom wykształcenia - i w tym sensie nie deprecjonujemy jego znaczenia - ale nie tylko, i w stopniu zróżnicowanym w odniesieniu do poszczególnych elementów kultury.<br>Kolejna płaszczyzną, na której obserwujemy istotne zróżnicowanie stwierdzeń na temat roli wykształcenia w kontekście uczestnictwa w kulturze, jest problematyka "poziomu wykształcenia" i "typu wykształcenia". Pomijamy tu obszerną grupę tez, w których zagadnienie to wprost nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!