Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
publicznym.
"Obowiązkiem i prawem dziennikarza jest ujawnianie faktów z wiarygodnych źródeł i ochrona tych źródeł" - napisały organizacje w oświadczeniu.



Francja

Deputowani debatują nad nową ustawą

Krok w stronę legalizacji eutanazji

Czy lekarzom i rodzinie wolno "pozwolić umrzeć" osobie, której stan jest beznadziejny - nad tą kwestią zastanawiają się od piątku francuscy deputowani.
W Zgromadzeniu Narodowym rozpoczęła się debata nad projektem ustawy modyfikującej obecne przepisy karne i etyczne kodeksu lekarskiego dotyczące traktowania nieuleczalnie chorych pacjentów. Dotąd za dokonanie aktu eutanazji groziło do 30 lat więzienia.
Zgodnie z nowymi przepisami, gdy z konającym nie ma kontaktu, lekarz mógłby wyłączyć albo ograniczyć działanie aparatury, po
publicznym.<br>&lt;q&gt;"Obowiązkiem i prawem dziennikarza jest ujawnianie faktów z wiarygodnych źródeł i ochrona tych źródeł"&lt;/&gt; - napisały organizacje w oświadczeniu.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Deputowani debatują nad nową ustawą&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Krok w stronę legalizacji eutanazji&lt;/&gt;<br><br>Czy lekarzom i rodzinie wolno "pozwolić umrzeć" osobie, której stan jest beznadziejny - nad tą kwestią zastanawiają się od piątku francuscy deputowani.<br>W &lt;name type="org"&gt;Zgromadzeniu Narodowym&lt;/&gt; rozpoczęła się debata nad projektem ustawy modyfikującej obecne przepisy karne i etyczne kodeksu lekarskiego dotyczące traktowania nieuleczalnie chorych pacjentów. Dotąd za dokonanie aktu eutanazji groziło do 30 lat więzienia.<br>Zgodnie z nowymi przepisami, gdy z konającym nie ma kontaktu, lekarz mógłby wyłączyć albo ograniczyć działanie aparatury, po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego