Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
połączone tak, że rejestrują sygnał tylko wtedy, gdy oba są czynne w tym samym czasie (obwód koincydencyjny), lub odwrotnie, gdy tylko jeden z nich jest czynny w danym czasie (obwód antykoincydencyjny). Dzięki takiemu urządzeniu normalne tło ((...)) detektora może być obniżone o czynnik 100. W rozwiniętej technice koincydencji stosuje się energoczułe detektory pozwalające na selektywny pomiar promieniowania. Pomiary koincydencyjne ((...)) stosuje się do oznaczania bezwzględnej aktywności próbek, w których bezpośrednio po rozpadzie następuje emisja .
Podstawowym narzędziem do detekcji promieniowania jądrowego są analizatory wielokanałowe identyfikujące rodzaj promieniowania i precyzyjnie określające energię cząstek i kwantów . Pozwala to na jakościowe i ilościowe oznaczanie nuklidów promieniotwórczych.

5
połączone tak, że rejestrują sygnał tylko wtedy, gdy oba są czynne w tym samym czasie (obwód koincydencyjny), lub odwrotnie, gdy tylko jeden z nich jest czynny w danym czasie (obwód antykoincydencyjny). Dzięki takiemu urządzeniu normalne tło ((...)) detektora może być obniżone o czynnik 100. W rozwiniętej technice koincydencji stosuje się energoczułe detektory pozwalające na selektywny pomiar promieniowania. Pomiary koincydencyjne ((...)) stosuje się do oznaczania bezwzględnej aktywności próbek, w których bezpośrednio po rozpadzie następuje emisja .<br> Podstawowym narzędziem do detekcji promieniowania jądrowego są analizatory wielokanałowe identyfikujące rodzaj promieniowania i precyzyjnie określające energię cząstek i kwantów . Pozwala to na jakościowe i ilościowe oznaczanie nuklidów promieniotwórczych.<br><br>&lt;tit&gt;5
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego