Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
w szybkościach dysocjacji protonu i deuteronu w wodzie oraz w szybkościach zobojętniania uwodnionych jonów powodują, że na katodzie w fazie gazowej wydziela się więcej lżejszego izotopu wodoru, a deuter gromadzi się w roztworze. Prowadząc proces wielostopniowo, otrzymuje się do ((...))
Współczynnik wzbogacenia jest określony przez: ((...)) Wielkość (D/H) oznacza stosunek molowy deuteru do wodoru. W zależności od warunków współczynnik a zmienia się od 3 do 12; średnio wynosi na ogół 56. Całkowity współczynnik podziału odpowiadający pełnemu przebiegowi elektrolizy określa wzór (6.2.6-1).
Na rysunku 6.13 podano zawartość deuteru podczas elektrolizy. Jak widać, żeby otrzymać 1 litr ciężkiej wody o
w szybkościach dysocjacji protonu i deuteronu w wodzie oraz w szybkościach zobojętniania uwodnionych jonów powodują, że na katodzie w fazie gazowej wydziela się więcej lżejszego izotopu wodoru, a deuter gromadzi się w roztworze. Prowadząc proces wielostopniowo, otrzymuje się do ((...))<br> Współczynnik wzbogacenia jest określony przez: ((...)) Wielkość (D/H) oznacza stosunek molowy deuteru do wodoru. W zależności od warunków współczynnik a zmienia się od 3 do 12; średnio wynosi na ogół 56. Całkowity współczynnik podziału odpowiadający pełnemu przebiegowi elektrolizy określa wzór (6.2.6-1).<br> Na rysunku 6.13 podano zawartość deuteru podczas elektrolizy. Jak widać, żeby otrzymać 1 litr ciężkiej wody o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego