Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
otwartość, dialogi są szybkie, przypominają czasem pojedynki, tam gdzie dominuje integracja, wiele jest obszernych osobistych świadectw, a w dialogach dużo cierpliwego "ucierania" relacji.

Płeć uczestników ma różne odbicie w procesie grupowym zależnie od funkcjonujących norm. Tak więc grupa INDYWIDUALISTÓW i ZDEMOKRATYCZNYCH CENTRALISTÓW wprowadza płeć i związany z nią klimat do dialogów, podczas gdy u ZŁĄCZONYCH PRZESZŁOŚCIĄ problem ten jakby nie istnieje; w grupie WSPÓLNOTOWCÓW jedyny mężczyzna (Witek) głośno wyraża swój dyskomfort związany z tą sytuacją.

ROZDZIAŁ PIĄTY

Wspólny mianownik grupy

Wspólny mianownik grupy lepiej jest zobrazować na przykładzie grupy prowadzonej dyrektywnie.

Wyobraźmy sobie, że uczestnicy grupy na początku sesji mówią po
otwartość, dialogi są szybkie, przypominają czasem pojedynki, tam gdzie dominuje integracja, wiele jest obszernych osobistych świadectw, a w dialogach dużo cierpliwego "ucierania" relacji.<br><br>Płeć uczestników ma różne odbicie w procesie grupowym zależnie od funkcjonujących norm. Tak więc grupa INDYWIDUALISTÓW i ZDEMOKRATYCZNYCH CENTRALISTÓW wprowadza płeć i związany z nią klimat do dialogów, podczas gdy u ZŁĄCZONYCH PRZESZŁOŚCIĄ problem ten jakby nie istnieje; w grupie WSPÓLNOTOWCÓW jedyny mężczyzna (Witek) głośno wyraża swój dyskomfort związany z tą sytuacją.<br><br>&lt;tit&gt;ROZDZIAŁ PIĄTY<br><br>Wspólny mianownik grupy&lt;/&gt;<br><br>Wspólny mianownik grupy lepiej jest zobrazować na przykładzie grupy prowadzonej dyrektywnie.<br><br>Wyobraźmy sobie, że uczestnicy grupy na początku sesji mówią po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego