Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.12 (36)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Odpowiedzi specjalistów z Ministerstwa Finansów:
Monika Cackowska-Kiwior
Ryszard Michalski
Hubert Mikołajczyk
Katarzyna Dej

Przez dwa miesiące legalnie pracowałem w Niemczech. Tam zarabiałem i tam płaciłem podatek. W jaki sposób mam te dochody uwzględnić w zeznaniu podatkowym?

Trzeba ustalić, czy dochody te były niższe, czy wyższe od kwot stanowiących równowartość diet z tytułu podróży służbowej za granicę (w Niemczech dzienna dieta wynosi 42 euro, a ryczałt na nocleg, jeśli nie posiada się rachunków za hotel to 25,75 euro dziennie). Niższe dochody są zwolnione z opodatkowania i nie interesują fiskusa.

Czy można odliczyć wydatki na używanie auta w celu dojazdów na
Odpowiedzi specjalistów z Ministerstwa Finansów:<br>Monika Cackowska-Kiwior<br>Ryszard Michalski<br>Hubert Mikołajczyk<br>Katarzyna Dej&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit1&gt;Przez dwa miesiące legalnie pracowałem w Niemczech. Tam zarabiałem i tam płaciłem podatek. W jaki sposób mam te dochody uwzględnić w zeznaniu podatkowym?&lt;/&gt;<br><br>Trzeba ustalić, czy dochody te były niższe, czy wyższe od kwot stanowiących równowartość diet z tytułu podróży służbowej za granicę (w Niemczech dzienna dieta wynosi 42 euro, a ryczałt na nocleg, jeśli nie posiada się rachunków za hotel to 25,75 euro dziennie). Niższe dochody są zwolnione z opodatkowania i nie interesują fiskusa.<br><br>&lt;tit1&gt;Czy można odliczyć wydatki na używanie auta w celu dojazdów na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego