Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Islami, były premier Gulbuddin Hekmatiar ścigani przez armię amerykańską za terroryzm), nie będą mogli skorzystać z amnestii. Na "szarej" liście znajdzie się około 200 osób, które skorzystają z amnestii warunkowo, po odbyciu kary więzienia. Pozostali, zwykli bojownicy i dowódcy, którzy nie mają na sumieniu aktów terroru ani działalności przestępczej, dostąpią dobrodziejstw amnestii bezwarunkowo.
Amnestia to jeden z punktów programu rozbrojenia i reintegracji, realizowanego w Afganistanie przez tutejsze Ministerstwo Obrony i ONZ. Osoby, które zostaną nim objęte, po złożeniu broni otrzymają pewną sumę pieniędzy mającą im ułatwić powrót do normalnego życia.
Prezydent Hamid Karzaj i dowódcy sił amerykańskich wzywają uczestników ruchu oporu
Islami&lt;/&gt;, były premier &lt;name type="person"&gt;Gulbuddin Hekmatiar&lt;/&gt; ścigani przez armię amerykańską za terroryzm), nie będą mogli skorzystać z amnestii. Na "szarej" liście znajdzie się około 200 osób, które skorzystają z amnestii warunkowo, po odbyciu kary więzienia. Pozostali, zwykli bojownicy i dowódcy, którzy nie mają na sumieniu aktów terroru ani działalności przestępczej, dostąpią dobrodziejstw amnestii bezwarunkowo.<br>Amnestia to jeden z punktów programu rozbrojenia i reintegracji, realizowanego w &lt;name type="place"&gt;Afganistanie&lt;/&gt; przez tutejsze &lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Obrony&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;ONZ&lt;/&gt;. Osoby, które zostaną nim objęte, po złożeniu broni otrzymają pewną sumę pieniędzy mającą im ułatwić powrót do normalnego życia.<br>Prezydent &lt;name type="person"&gt;Hamid Karzaj&lt;/&gt; i dowódcy sił amerykańskich wzywają uczestników ruchu oporu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego