Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
darem, istnieją osoby zdolne wykazać bezpodstawność pretensji do nieomylności, mianowicie psychiatrzy.
W sporze między obrońcami i ciemiężycielami wolności słowa i myśli chodzi w rzeczywistości o wybór różnych systemów wartości.

Marks zgadzał się ze zwolennikami cenzury, iż wolna prasa ma również wady, ale bez jej wad nie można korzystać z jej dobrodziejstw.


Argumenty w obronie cenzury prasy

Obrońcy cenzury powołują się na to, iż cenzura narodziła się wraz z prasą. Z tego argumentu wynika jedynie wniosek, iż wolność prasy, z której korzystają czynniki ustanawiające cenzurę, też wymaga cenzury.

Wreszcie często się twierdzi, iż cenzura prasy nie ogranicza wolności słowa a tylko jej
darem, istnieją osoby zdolne wykazać bezpodstawność pretensji do nieomylności, mianowicie psychiatrzy.<br>W sporze między obrońcami i ciemiężycielami wolności słowa i myśli chodzi w rzeczywistości o wybór różnych systemów wartości.<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=31&gt; Marks zgadzał się ze zwolennikami cenzury, iż wolna prasa ma również wady, ale bez jej wad nie można korzystać z jej dobrodziejstw.<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Argumenty w obronie cenzury prasy&lt;/&gt;<br><br>Obrońcy cenzury powołują się na to, iż cenzura narodziła się wraz z prasą. Z tego argumentu wynika jedynie wniosek, iż wolność prasy, z której korzystają czynniki ustanawiające cenzurę, też wymaga cenzury.<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=32&gt; Wreszcie często się twierdzi, iż cenzura prasy nie ogranicza wolności słowa a tylko jej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego