Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
miałaby uzasadnienia. Po to przecież podkopuje się wiarę człowieka w sens własnego istnienia, we własne, życiem zahartowane zasady etyczne, by zmusić sterroryzowaną ofiarę do przyjęcia narzuconej z zewnątrz dyscypliny. Ustalony przez górę system wierzeń został zmajstrowany dla ludzi tchórzliwych, ludzi skruszonych, których pozbawiono wewnętrznego oparcia.
- Z przebaczeniem będzie trudno - odparł dobrotliwie mój Tropiciel. - Możemy co najwyżej zagwarantować na podstawie specjalnego wniosku operację z minimum bólu. Znana wam zapewne jest legenda o królowej Niobe.
- Owszem.
- Proszę mi ją więc zrelacjonować własnymi słowami, bez odwoływania się do encyklopedii, podręczników lub znanych autorytetów.
- Władze Hadesu porwały Niobe, królowę Sycylii, gdy zbierała kwiaty polne na
miałaby uzasadnienia. Po to przecież podkopuje się wiarę człowieka w sens własnego istnienia, we własne, życiem zahartowane zasady etyczne, by zmusić sterroryzowaną ofiarę do przyjęcia narzuconej z zewnątrz dyscypliny. Ustalony przez górę system wierzeń został zmajstrowany dla ludzi tchórzliwych, ludzi skruszonych, których pozbawiono wewnętrznego oparcia. <br>- Z przebaczeniem będzie trudno - odparł dobrotliwie mój Tropiciel. - Możemy co najwyżej zagwarantować na podstawie specjalnego wniosku operację z minimum bólu. Znana wam zapewne jest legenda o królowej Niobe.<br>- Owszem.<br>- Proszę mi ją więc zrelacjonować własnymi słowami, bez odwoływania się do encyklopedii, podręczników lub znanych autorytetów.<br>- Władze Hadesu porwały Niobe, królowę Sycylii, gdy zbierała kwiaty polne na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego