Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
epigramacie pt.
"Pies psu": (cytat) W tej samej antologii znajdujemy podobną myśl Parmeniona w epigramacie pt. "Wolność poety": (cytat) Obydwa epigramaty, tak obce duchowi panującemu dziś w polskim społeczeństwie (poniekąd jest to duch epoki), warte są zastanowienia.
Dlatego je przedrukowuję, że ostatnio zbyt wiele zajmowałem się sprawami publicznymi, nie służącymi dobru naszych dusz.
A taki jest mój "spacerkowy" zamiar.
By pomyśleć chwilę o tym, że cały skarb, jaki zdobędziemy w życiu, winniśmy zmieścić w tej łodzi, co to nas ma przewieźć do raju, który zwiastuje wesołe machanie ogonem Psa, czyli Cerbera.
Tylko czy łatwo jest człowiekowi przyrównać się do psa?
Dominikanom łatwo
epigramacie pt.<br>"Pies psu": (cytat) W tej samej antologii znajdujemy podobną myśl Parmeniona w epigramacie pt. "Wolność poety": (cytat) Obydwa epigramaty, tak obce duchowi panującemu dziś w polskim społeczeństwie (poniekąd jest to duch epoki), warte są zastanowienia.<br>Dlatego je przedrukowuję, że ostatnio zbyt wiele zajmowałem się sprawami publicznymi, nie służącymi dobru naszych dusz.<br>A taki jest mój &lt;orig&gt;"spacerkowy"&lt;/&gt; zamiar.<br>By pomyśleć chwilę o tym, że cały skarb, jaki zdobędziemy w życiu, winniśmy zmieścić w tej łodzi, co to nas ma przewieźć do raju, który zwiastuje wesołe machanie ogonem Psa, czyli Cerbera.<br>Tylko czy łatwo jest człowiekowi przyrównać się do psa?<br>Dominikanom łatwo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego