Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
literą D, aż do oporu. Potem dokręcamy stopniowo śruby A, B, C. Po pewnym czasie tarcza ściągacza oprze się o kryzę wytoczoną na śrubie centralnej i koło magnesowe zsunie się stożka wału korbowego. Przy ściąganiu koła innymi sposobami, można skrzywić końcówkę wału.
Po wyjęciu cewek składamy wszystkie części sprężarki. Koło dociskamy mocno nakrętką, aby nie uszkodziło klina zabezpieczającego. Głowicę, przed założeniem, posmarujemy "hermetikiem", wkręcimy w nią zawór kulkowy, ustawiając go w pionowej pozycji.
Do napędu sprężarki posłuży nam silnik elektryczny od popularnej pralki, np. SHL.
Silnik elektryczny przykręcimy do deski o wymiarach 270×600×30 mm. Do drugiego końca deski przykręcimy
literą D, aż do oporu. Potem dokręcamy stopniowo śruby A, B, C. Po pewnym czasie tarcza ściągacza oprze się o kryzę wytoczoną na śrubie centralnej i koło magnesowe zsunie się stożka wału korbowego. Przy ściąganiu koła innymi sposobami, można skrzywić końcówkę wału.<br>Po wyjęciu cewek składamy wszystkie części sprężarki. Koło dociskamy mocno nakrętką, aby nie uszkodziło klina zabezpieczającego. Głowicę, przed założeniem, posmarujemy "hermetikiem", wkręcimy w nią zawór kulkowy, ustawiając go w pionowej pozycji.<br>Do napędu sprężarki posłuży nam silnik elektryczny od popularnej pralki, np. SHL.<br>Silnik elektryczny przykręcimy do deski o wymiarach 270×600×30 mm. Do drugiego końca deski przykręcimy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego