Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zagłady

Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa ustaliła miejsce w Jedwabnem, w którym stała stodoła, gdzie spalono miejscowych Żydów.
W 1940 roku żyło w Jedwabnem 562 Żydów - podał historyk z IPN. Rada ustaliła również dokładne miejsce pochówku osób spalonych w stodole 10 lipca 1941 r.
Lokalizacja tych miejsc umożliwi wytyczenie dokładnego miejsca przyszłego cmentarza upamiętniającego zbrodnię - twierdzi Andrzej Przewoźnik, sekretarz generalny Rady.
Stodoła, w której doszło do tragedii, miała 19 metrów długości i siedem metrów szerokości. Przewoźnik zaprezentował podczas konferencji cztery łuski z karabinka mauser. Znaleziono je na terenie stodoły, mają na sobie ślady spaleniska. - Może to potwierdzać, że do tych
zagłady&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa ustaliła miejsce w Jedwabnem, w którym stała stodoła, gdzie spalono miejscowych Żydów.&lt;/&gt;<br>W 1940 roku żyło w Jedwabnem 562 Żydów - podał historyk z IPN. Rada ustaliła również dokładne miejsce pochówku osób spalonych w stodole 10 lipca 1941 r.<br>Lokalizacja tych miejsc umożliwi wytyczenie dokładnego miejsca przyszłego cmentarza upamiętniającego zbrodnię - twierdzi Andrzej Przewoźnik, sekretarz generalny Rady.<br>Stodoła, w której doszło do tragedii, miała 19 metrów długości i siedem metrów szerokości. Przewoźnik zaprezentował podczas konferencji cztery łuski z karabinka mauser. Znaleziono je na terenie stodoły, mają na sobie ślady spaleniska. - Może to potwierdzać, że do tych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego