Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Kofi Annan. To on stworzy projekt ostatecznego porozumienia, proponując rozwiązania tam, gdzie strony nie zdołały niczego uzgodnić. Ten właśnie projekt 20 kwietnia będzie przedmiotem referendum w obu częściach wyspy.
Chociaż na sprawę Cypru składają się wyłącznie trudne problemy, najtrudniejsze z trudnych są kwestie związane z powrotem uchodźców do ich dawnych domów oraz z obecnością osadników tureckich na północy wyspy. Dlatego obie strony wypowiadają się bardzo ostrożnie. "Wiele jest rzeczy niepewnych i ta sytuacja wcale nas nie cieszy", zauważyli Turcy.
REUTERS, AFP, BBC


ANALIZA
Pruskie Powiernictwo bez wsparcia politycznego

Jest niemal pewne, że Pruskie Powiernictwo - spółka niemieckich wypędzonych stawiająca żądania odszkodowawcze - nie
Kofi Annan&lt;/&gt;. To on stworzy projekt ostatecznego porozumienia, proponując rozwiązania tam, gdzie strony nie zdołały niczego uzgodnić. Ten właśnie projekt 20 kwietnia będzie przedmiotem referendum w obu częściach wyspy.<br>Chociaż na sprawę &lt;name type="place"&gt;Cypru&lt;/&gt; składają się wyłącznie trudne problemy, najtrudniejsze z trudnych są kwestie związane z powrotem uchodźców do ich dawnych domów oraz z obecnością osadników tureckich na północy wyspy. Dlatego obie strony wypowiadają się bardzo ostrożnie. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"Wiele jest rzeczy niepewnych i ta sytuacja wcale nas nie cieszy"&lt;/&gt;&lt;/&gt;, zauważyli Turcy.<br>&lt;au&gt;REUTERS, AFP, BBC&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;ANALIZA&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Pruskie Powiernictwo bez wsparcia politycznego&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Jest niemal pewne, że Pruskie Powiernictwo - spółka niemieckich wypędzonych stawiająca żądania odszkodowawcze - nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego