Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.14 (11)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prawdopodobnie sterydy i EPO. Wraz z nim aresztowano dwie córki polskiego masażyty Bogdana Madejaka, uznanego przez Francuzów za mózg dopingowego biznesu.
Rutkiewicz uniknąłby wpadki, gdyby nie... kobieta. Podobno przyjechał do Polski na bal mistrzów sportu, na którym jego przyjaciółka, mistrzyni świata w kolarstwie górskim Anna Szafraniec, odbierała nagrodę. Wracając do domu w Hyeres na południu Francji, kolarz został zatrzymany, przesłuchany jeszcze na lotnisku, a następnie aresztowany. W jego domu znaleziono zakazane środki. Francuskie prawo karne bardzo rygorystycznie podchodzi do posiadania i nielegalnego handlu medykamentami. Traktuje je tak samo jak narkotyki.
Policja solidnie przygotowała się do akcji. Podsłuchiwała rozmowy telefoniczne Madejaka.
"Jego
prawdopodobnie sterydy i EPO. Wraz z nim aresztowano dwie córki polskiego masażyty Bogdana Madejaka, uznanego przez Francuzów za mózg dopingowego biznesu.<br>Rutkiewicz uniknąłby wpadki, gdyby nie... kobieta. Podobno przyjechał do Polski na bal mistrzów sportu, na którym jego przyjaciółka, mistrzyni świata w kolarstwie górskim Anna Szafraniec, odbierała nagrodę. Wracając do domu w Hyeres na południu Francji, kolarz został zatrzymany, przesłuchany jeszcze na lotnisku, a następnie aresztowany. W jego domu znaleziono zakazane środki. Francuskie prawo karne bardzo rygorystycznie podchodzi do posiadania i nielegalnego handlu medykamentami. Traktuje je tak samo jak narkotyki.<br>Policja solidnie przygotowała się do akcji. Podsłuchiwała rozmowy telefoniczne Madejaka.<br>"Jego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego