Typ tekstu: Książka
Autor: Ziomecki Mariusz
Tytuł: Lato nieśmiertelnych
Rok: 2002
Albo ktoś ze starszych wykorkował". Chociaż rok temu, kiedy umarła ciotka Stefa, matka Toli, moja kuzynka zawiadomiła mnie rzeczowo i bez ogródek. Teraz nie mogła znaleźć słów.
- Czy mógłbyś tu przyjechać? Zaraz? - wykrztusiła wreszcie.
- Zobacz, która jest godzina! Jestem po kilku drinkach, mam samochód na parkingu pięć kilometrów stąd. I dosłownie padam na pysk ze zmęczenia. Co się stało?
Cisza, potem:
- Jak ci powiem, to... nie uwierzysz. Musisz sam zobaczyć.

Znów zamilkła na chwilę.
- Zresztą sama nie wiem, co to jest. Nie mam wytłumaczenia, co się tu dzieje - dodała tonem wyjaśniającym.

- Ty jesteś zdenerwowana, ja nie do końca trzeźwy, porozmawiamy rano
Albo ktoś ze starszych wykorkował". Chociaż rok temu, kiedy umarła ciotka Stefa, matka Toli, moja kuzynka zawiadomiła mnie rzeczowo i bez ogródek. Teraz nie mogła znaleźć słów. <br>- Czy mógłbyś tu przyjechać? Zaraz? - wykrztusiła wreszcie. <br>- Zobacz, która jest godzina! Jestem po kilku drinkach, mam samochód na parkingu pięć kilometrów stąd. I dosłownie padam na pysk ze zmęczenia. Co się stało?<br>Cisza, potem:<br>- Jak ci powiem, to... nie uwierzysz. Musisz sam zobaczyć. <br><br>Znów zamilkła na chwilę.<br>- Zresztą sama nie wiem, co to jest. Nie mam wytłumaczenia, co się tu dzieje - dodała tonem wyjaśniającym. <br><br>- Ty jesteś zdenerwowana, ja nie do końca trzeźwy, porozmawiamy rano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego