Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
i pomiary w poszczególnych terminach należy rozpoczynać z takim wyprzedzeniem, aby, przy zachowaniu wymaganej kolejności czynności, termometry (suchy i wilgotny) były odczytane punktualnie o oznaczonym terminie.
W czasie występowania szczególnie wysokiej temperatury powietrza, na ok. 30 min przed terminem obserwacji należy sprawdzić, czy w zbiorniczku pod termometrem wilgotnym znajduje się dostateczna ilość wody destylowanej i w razie potrzeby należy jej dolać.
W okresie występowania ujemnej temperatury powietrza, batyst okrywajacy zbiorniczek rtęci termometru wilgotnego należy zwilżyć letnią wodą tak, aby lód pokrywający tkaninę uległ stopieniu.
W czasie wykonywania obserwacji należy: –
­ zanotować wartość temperatury powietrza na termometrze umieszczonym na barometrze,
­ zanotować wartość
i pomiary w poszczególnych terminach należy rozpoczynać z takim wyprzedzeniem, aby, przy zachowaniu wymaganej kolejności czynności, termometry (suchy i wilgotny) były odczytane punktualnie o oznaczonym terminie.<br> W czasie występowania szczególnie wysokiej temperatury powietrza, na ok. 30 min przed terminem obserwacji należy sprawdzić, czy w zbiorniczku pod termometrem wilgotnym znajduje się dostateczna ilość wody destylowanej i w razie potrzeby należy jej dolać.<br> W okresie występowania ujemnej temperatury powietrza, batyst okrywajacy zbiorniczek rtęci termometru wilgotnego należy zwilżyć letnią wodą tak, aby lód pokrywający tkaninę uległ stopieniu.<br> W czasie wykonywania obserwacji należy: &#150;<br> ­ zanotować wartość temperatury powietrza na termometrze umieszczonym na barometrze,<br> ­ zanotować wartość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego