Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
6. Zapewnieniem jakości nazywa się całość działań preparacyjnych, które przyczyniły się do osiągnięcia i utrzymania postulowanego poziomu prawdopodobieństwa, że dany obiekt zarządzania jakością będzie spełniał wymagania jakościowe.
3) Do wyróżnienia wewnętrznego i zewnętrznego zapewnienia jakości należy zastosować kryterium podmiotowe, które można sformułować w formie pytań:
- kto realizuje działania zapewnienia jakości? (dostawca, czy jednostki zewnętrzne),
- kto oczekuje informacji o poziomie prawdopodobieństwa spełnienia wymagań jakościowych? (dostawca czy jednostki zewnętrzne, a głównie odbiorcy - użytkownicy produktu).
Przy zastosowaniu, bardziej przydatnej, drugiej formuły kryterium podmiotowego, proponuje się następujące określenia wewnętrznego i zewnętrznego zapewnienia jakości:
Określenie 3.7. Wewnętrznym zapewnieniem jakości nazywa się zapewnienie jakości, realizowane ze
6. Zapewnieniem jakości nazywa się całość działań preparacyjnych, które przyczyniły się do osiągnięcia i utrzymania postulowanego poziomu prawdopodobieństwa, że dany obiekt zarządzania jakością będzie spełniał wymagania jakościowe.<br>3) Do wyróżnienia wewnętrznego i zewnętrznego zapewnienia jakości należy zastosować kryterium podmiotowe, które można sformułować w formie pytań:<br>- kto realizuje działania zapewnienia jakości? (dostawca, czy jednostki zewnętrzne),<br>- kto oczekuje informacji o poziomie prawdopodobieństwa spełnienia wymagań jakościowych? (dostawca czy jednostki zewnętrzne, a głównie odbiorcy - użytkownicy produktu).<br>Przy zastosowaniu, bardziej przydatnej, drugiej formuły kryterium podmiotowego, proponuje się następujące określenia wewnętrznego i zewnętrznego zapewnienia jakości:<br>Określenie 3.7. Wewnętrznym zapewnieniem jakości nazywa się zapewnienie jakości, realizowane ze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego