Typ tekstu: Książka
Autor: Makuszyński Kornel
Tytuł: Szatan z siódmej klasy
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1937
Swój nie posuwałby się tak ostrożnie. - Widać nas... Pani ma białą sukienkę... Prędko za ten krzak! Panna Wanda kocim ruchem zapadła za krzak, a Adaś przylgnął do ziemi, tuż obok.
Jakiś gęsty cień o ludzkich kształtach przekradał się pod drzewami; zdążał w swoim czujnym pochodzie do lasu przez zarośla ku dróżce, wiodącej w stronę domu.
- Skąd on idzie? - szepnął Adaś. - Wyszedł z lasu...
- A co jest za tym lasem?
- Żywotówka... Tam jest pusty dom. - Winnickich?
- Skąd pan wie? Tak... Winnickich... - Niech pani natęży wzrok .
- Nie mogę rozpoznać... O, teraz widać, bo wyszedł z mroku... Jakiś mężczyzna!
- Nie zna go pani?
- Nigdy
Swój nie posuwałby się tak ostrożnie. - Widać nas... Pani ma białą sukienkę... Prędko za ten krzak! Panna Wanda kocim ruchem zapadła za krzak, a Adaś przylgnął do ziemi, tuż obok.<br>Jakiś gęsty cień o ludzkich kształtach przekradał się pod drzewami; zdążał w swoim czujnym pochodzie do lasu przez zarośla ku dróżce, wiodącej w stronę domu.<br>- Skąd on idzie? - szepnął Adaś. - Wyszedł z lasu...<br>- A co jest za tym lasem?<br>- Żywotówka... Tam jest pusty dom. - Winnickich?<br>- Skąd pan wie? Tak... Winnickich... - Niech pani natęży wzrok &lt;page nr=79&gt;.<br>- Nie mogę rozpoznać... O, teraz widać, bo wyszedł z mroku... Jakiś mężczyzna!<br>- Nie zna go pani?<br>- Nigdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego