Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Andrzej Otrębski
Tytuł: strona łowiecka
Rok: 2003
czołówce twórców związanych z tematyką środowiska naturalnego.


Cranach Lucas Starszy
1472 - 1553
Niemiecki malarz i rytownik (właściwe nazwisko: Lucas Muller). Pracował w Wiedniu, później przez długi czas był malarzem dworskim książąt Saksonii. Ostatnie lata życia spędził w Augsburgu, Innsbruku i Weimarze. Był głównym przedstawicielem protestanckiej elity w Niemczech, ilustrował drzeworytami druki antypapieskie, wykonał również drzeworyty do przetłumaczonej przez Lutra Biblii. Obrazy tematycznie związane z łowiectwem pochodzą z "dworskiego" okresu twórczości.
Cranach Lucas Młodszy
1515 - 1586
Niemiecki malarz manierystyczny. Wykształcenie zdobył w warsztacie ojca, w Wittemberdze. Malował obrazy o tematyce biblijnej, mitologicznej i portrety.


Crossman Rod
Współczesny malarz amerykański, miłośnik polowań na
czołówce twórców związanych z tematyką środowiska naturalnego.<br><br><br>&lt;tit&gt;Cranach Lucas Starszy<br>1472 - 1553&lt;/&gt;<br>Niemiecki malarz i rytownik (właściwe nazwisko: Lucas Muller). Pracował w Wiedniu, później przez długi czas był malarzem dworskim książąt Saksonii. Ostatnie lata życia spędził w Augsburgu, Innsbruku i Weimarze. Był głównym przedstawicielem protestanckiej elity w Niemczech, ilustrował drzeworytami druki antypapieskie, wykonał również drzeworyty do przetłumaczonej przez Lutra Biblii. Obrazy tematycznie związane z łowiectwem pochodzą z "dworskiego" okresu twórczości.<br>&lt;tit&gt;Cranach Lucas Młodszy<br>1515 - 1586&lt;/&gt;<br>Niemiecki malarz manierystyczny. Wykształcenie zdobył w warsztacie ojca, w Wittemberdze. Malował obrazy o tematyce biblijnej, mitologicznej i portrety.<br><br><br>&lt;tit&gt;Crossman Rod&lt;/&gt;<br>Współczesny malarz amerykański, miłośnik polowań na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego