Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
do życia to zjawisko zrodzone ze źródeł awangardowych.
A przewodził im sam Tadeusz Peiper.
Jako gimnazjalista, któremu nie wolno było uczestniczyć w tego rodzaju eksperymentalnych wydarzeniach, przebierałem się w ubranie ojca i chyłkiem wchodziłem na widownię wraz z Tadkiem Hołujem, wciągniętym już w te artystyczne kręgi i ogłaszającym swe wiersze drukiem, z Jerzym Kałamackim i Bronisławem Kamińskim.
Uważałem tylko, abym nie spotkał któregoś z profesorów, ale na szczęście nie zajmowali się takimi - według nich - głupstwami. Dla mnie to były chwile zachłystywania się nowoczesnością po lekturach poezji klasycznej, Skamandrytów i prorządowych poetów.
Zygmunt wiedział o wszystkim, co działo się na Krupniczej 22
do życia to zjawisko zrodzone ze źródeł awangardowych.<br>A przewodził im sam Tadeusz Peiper.<br>Jako gimnazjalista, któremu nie wolno było uczestniczyć w tego rodzaju eksperymentalnych wydarzeniach, przebierałem się w ubranie ojca i chyłkiem wchodziłem na widownię wraz z Tadkiem Hołujem, wciągniętym już w te artystyczne kręgi i ogłaszającym swe wiersze drukiem, z Jerzym Kałamackim i Bronisławem Kamińskim.<br>Uważałem tylko, abym nie spotkał któregoś z profesorów, ale na szczęście nie zajmowali się takimi - według nich - głupstwami. Dla mnie to były chwile zachłystywania się nowoczesnością po lekturach poezji klasycznej, Skamandrytów i prorządowych poetów.<br>Zygmunt wiedział o wszystkim, co działo się na Krupniczej 22
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!