Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
do życia to zjawisko zrodzone ze źródeł awangardowych.
A przewodził im sam Tadeusz Peiper.
Jako gimnazjalista, któremu nie wolno było uczestniczyć w tego rodzaju eksperymentalnych wydarzeniach, przebierałem się w ubranie ojca i chyłkiem wchodziłem na widownię wraz z Tadkiem Hołujem, wciągniętym już w te artystyczne kręgi i ogłaszającym swe wiersze drukiem, z Jerzym Kałamackim i Bronisławem Kamińskim.
Uważałem tylko, abym nie spotkał któregoś z profesorów, ale na szczęście nie zajmowali się takimi - według nich - głupstwami. Dla mnie to były chwile zachłystywania się nowoczesnością po lekturach poezji klasycznej, Skamandrytów i prorządowych poetów.
Zygmunt wiedział o wszystkim, co działo się na Krupniczej 22
do życia to zjawisko zrodzone ze źródeł awangardowych.<br>A przewodził im sam Tadeusz Peiper.<br>Jako gimnazjalista, któremu nie wolno było uczestniczyć w tego rodzaju eksperymentalnych wydarzeniach, przebierałem się w ubranie ojca i chyłkiem wchodziłem na widownię wraz z Tadkiem Hołujem, wciągniętym już w te artystyczne kręgi i ogłaszającym swe wiersze drukiem, z Jerzym Kałamackim i Bronisławem Kamińskim.<br>Uważałem tylko, abym nie spotkał któregoś z profesorów, ale na szczęście nie zajmowali się takimi - według nich - głupstwami. Dla mnie to były chwile zachłystywania się nowoczesnością po lekturach poezji klasycznej, Skamandrytów i prorządowych poetów.<br>Zygmunt wiedział o wszystkim, co działo się na Krupniczej 22
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego