Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 23
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
oraz napis: "Bazar Zakopiański w Zakopaném". Autorem zdjęć był Awit Szubert z Krakowa. Kartki pocztowe przedstawiały nie tylko górskie pejzaże, ale również różnego rodzaju obiekty, sceny rodzajowe, typy góralskie oraz Zakopane. W tym czasie największym twórcą tatrzańskich kart pocztowych był Walery Eljasz Radzikowski. Jego rysunki, obrazy i fotografie posłużyły do druku pocztówek. Równocześnie były one jak gdyby odzwierciedleniem pierwszych drukowanych przewodników turystycznych i dlatego najczęściej na kartach pojawiała się Dolina Kościeliska, Strążyska, Morskie Oko. Kiedy przyszła moda na góralszczyznę, na pocztówkach zaczęto pokazywać motywy etnograficzne, a wśród nich sceny z życia pasterskiego. Również przewodnictwo tatrzańskie było uwieczniane na kartach korespondencyjnych.
Wydawcami
oraz napis: "Bazar Zakopiański w Zakopaném". Autorem zdjęć był Awit Szubert z Krakowa. Kartki pocztowe przedstawiały nie tylko górskie pejzaże, ale również różnego rodzaju obiekty, sceny rodzajowe, typy góralskie oraz Zakopane. W tym czasie największym twórcą tatrzańskich kart pocztowych był Walery Eljasz Radzikowski. Jego rysunki, obrazy i fotografie posłużyły do druku pocztówek. Równocześnie były one jak gdyby odzwierciedleniem pierwszych drukowanych przewodników turystycznych i dlatego najczęściej na kartach pojawiała się Dolina Kościeliska, Strążyska, Morskie Oko. Kiedy przyszła moda na góralszczyznę, na pocztówkach zaczęto pokazywać motywy etnograficzne, a wśród nich sceny z życia pasterskiego. Również przewodnictwo tatrzańskie było uwieczniane na kartach korespondencyjnych.<br>Wydawcami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!