Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 3
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
par lęgowych nad Morskim Okiem. Teraz zimą spotykany jest w Zakopanem. Żywi się między innymi dojrzałymi nasionami limby. Często zakopuje nasiona w różnych miejscach, a potem nie zawsze je znajduje i jest to jeden ze sposobów naturalnego rozsiewania limby - tłumaczy Włodzimierz Cichocki.
Na granicy dolnego i górnego regla, w uschłym drzewostanie swoje miejsce znalazł dzięcioł trójpalczasty. - 37 par lęgowych udało mi się osobiście znaleźć - wspomina pan Cichocki. - Dzięcioł trójpalczasty wyraźnie lubi jodłę w reglu dolnym i suche świerki na granicy obu regli. Jest to przyczynek do ochrony wiatrołomów.
W tatrzańskich i podhalańskich lasach nie brak również kuraków - cietrzewia, głuszca i jarząbka
par lęgowych nad Morskim Okiem. Teraz zimą spotykany jest w Zakopanem. Żywi się między innymi dojrzałymi nasionami limby. Często zakopuje nasiona w różnych miejscach, a potem nie zawsze je znajduje i jest to jeden ze sposobów naturalnego rozsiewania limby - tłumaczy Włodzimierz Cichocki.<br>Na granicy dolnego i górnego regla, w uschłym drzewostanie swoje miejsce znalazł dzięcioł trójpalczasty. - 37 par lęgowych udało mi się osobiście znaleźć - wspomina pan Cichocki. - Dzięcioł trójpalczasty wyraźnie lubi jodłę w reglu dolnym i suche świerki na granicy obu regli. Jest to przyczynek do ochrony wiatrołomów.<br>W tatrzańskich i podhalańskich lasach nie brak również kuraków - cietrzewia, głuszca i jarząbka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego