Typ tekstu: Książka
Autor: Chmielewska Joanna
Tytuł: Lesio
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 1973
się na los.
Konie przeszły z padoku na tor, zademonstrowały próbny galop i poszły na miejsce startu. Tabun ludzi przemieścił się z jednej strony trybun na drugą. Lesio wyszedł na balkon, znalazł sobie miejsce przy parapecie, oparł się wygodnie i czekał kolejnego zwycięstwa.
Czekał długo, bo w tej gonitwie startowały dwulatki na dystansie tysiąca czterystu metrów, a start dwulatków jest zawsze sprawą skomplikowaną. Czekając, chciwie przysłuchiwał się padającym wokół wypowiedziom, jęła go bowiem ciekawić technika wygrywania.
- Stajnia przyjdzie, zobaczy pan - mówił ktoś bardzo stanowczo. Lesia nie wzruszyło to w najmniejszym stopniu, nie wiedział bowiem, co to znaczy.
- Jaka tam stajnia, Polonez
się na los.<br>Konie przeszły z padoku na tor, zademonstrowały próbny galop i poszły na miejsce startu. Tabun ludzi przemieścił się z jednej strony trybun na drugą. Lesio wyszedł na balkon, znalazł sobie miejsce przy parapecie, oparł się wygodnie i czekał kolejnego zwycięstwa.<br>Czekał długo, bo w tej gonitwie startowały dwulatki na dystansie tysiąca czterystu metrów, a start dwulatków jest zawsze sprawą skomplikowaną. Czekając, chciwie przysłuchiwał się padającym wokół wypowiedziom, jęła go bowiem ciekawić technika wygrywania.<br>- Stajnia przyjdzie, zobaczy pan - mówił ktoś bardzo stanowczo. Lesia nie wzruszyło to w najmniejszym stopniu, nie wiedział bowiem, co to znaczy.<br>- Jaka tam stajnia, Polonez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!