Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 17.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
płacić
Polska szkoła życia

Co może zrobić dyrektor szkoły prywatnej, jeśli rodzice ucznia nie płacą czesnego? Skierować sprawę do sądu. Nie może natomiast skreślić dziecka z listy uczniów.
Naczelny Sąd Administracyjny orzekł właśnie, że nie zezwala na to ustawa oświatowa. - Jak to? To chyba jakaś pomyłka - dziwi się Małgorzata Okieńczyc, dyrektorka prywatnej szkoły podstawowej w Warszawie.
- W statutach szkół prywatnych znajdują się zapisy mówiące o tym, że można wykreślić z listy uczniów, których rodzice nie płacą czesnego - podkreśla Ligia Krajewska, przewodnicząca Forum Szkół Katolickich. Dodaje, że w innym wypadku szkoły szybko mogłyby zostać doprowadzone do ruiny.
W szkołach rzadko dochodzi do
płacić&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Polska szkoła życia&lt;/&gt;<br><br>Co może zrobić dyrektor szkoły prywatnej, jeśli rodzice ucznia nie płacą czesnego? Skierować sprawę do sądu. Nie może natomiast skreślić dziecka z listy uczniów. <br>Naczelny Sąd Administracyjny orzekł właśnie, że nie zezwala na to ustawa oświatowa. - Jak to? To chyba jakaś pomyłka - dziwi się Małgorzata Okieńczyc, dyrektorka prywatnej szkoły podstawowej w Warszawie. <br>- W statutach szkół prywatnych znajdują się zapisy mówiące o tym, że można wykreślić z listy uczniów, których rodzice nie płacą czesnego - podkreśla Ligia Krajewska, przewodnicząca Forum Szkół Katolickich. Dodaje, że w innym wypadku szkoły szybko mogłyby zostać doprowadzone do ruiny. <br>W szkołach rzadko dochodzi do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego